Bahno na ostrově Pag má léčivé účinky

http://1130thetiger.com/mudstock-2012-girls-in-the-mud/

Přátelé, dnes bych s vámi chtěl sdílet zážitek z dovolené na ostrově Pag ve městě Novalja. Zážitek, na který jsem se těšil asi ze všeho nejvíce. Málokdo totiž ví, že kromě fakultativních výletů (ať už na pažský trojúhelník, či výlet lodí na protilehlé pláže), je také možné zajít na léčivé bahno. K čemu je vhodné a kde se nachází, se dočtete níže. 

Nejvíce léčivého bahna je na jihozápadní straně města Pag. Turisté a třeba i místní obyvatelé, se zde chodí umazat pro jeho blahodárné účinky. Podle vědeckých průzkumů a také letitých zkušeností se prokázalo, že léčivé bahno je vhodné na revmatické a dermatologické choroby. Dělá se to tak, že na postižené místo se nanese bahno a nechá se ztuhnout. Doporučuji nabírat bahno z kraje močálu, tam je nejzdravější.

peloid léčivého bahna. Zdroj vlastní fotoaparát

Na první pohled dle výše uvedeného obrázku peloid léčivého bahna nemusí vypadat moc vábně. Celý proces trvá asi hodinu, po které se vám na kůži udělat tuhý šedý krunýř. Z vlastní zkušenosti mohu popsat, že při parných letních dnech to má i osvěžující účinek, bahno příjemně chladilo. Po hodině se doporučuje bahno smýt a to hned na místě. Nepřenášet v kyblících.

zdroj: vlastní foťák

Zkrátka kdo zavítá, na ostrov Pag, doporučuji využít této skvělé příležitosti, odnesete si s sebou spousty zábavy, zážitků a navíc uděláte něco pro své zdraví. Mohu potvrdit, že kůže po umytí bahna, je potom krásně hebká a něžná.

 

Comments

comments