Co nám naznačují opozice? Dialog a rovnováhu.- díl 1.

http://prozeny.blesk.cz/clanek/pro-zeny-volny-cas-horoskopy/259026/berani-jsou-sobci-raci-ufnukanci-co-spatneho-nadelily-hvezdy-vam.html

V minulém článku jsem v závěru zmínil, že vše má svou opozici a dvě strany. Tato myšlenka, mě přivedla napsat další příspěvek o tom, jak se nám jednotlivé opozice promítají do života. Snad nejefektivněji to lze poznat na prostém vyjádření znamení zvěrokruhu, kde 12 znamení, tvoří šest opozičních os našeho každodenního dialogu. Pojďme si je proto představit.

Rovnováha v životě dle opozic
Dnešní mantrou spousty osobních koučů je rovnice vztahy + zdraví + práce + finance = rovnováha. Souhlasím, že pokud tyto 4 atributy umíme vyvážit (a přiznejme si, dovede to málokdo), můžeme se cítit klidně a uvolněně. Astrologické opozice, jdou ovšem ještě více do hloubky a představují 6 témat, které v životě neustále řešíme či probíráme a kde se nám daří či nedaří. Pozorně se znovu podívejte na obrázek níže, představíme si podle symbolů znamení, které stojí naproti sobě, tyto témata.

http://prozeny.blesk.cz/clanek/pro-zeny-volny-cas-horoskopy/259026/berani-jsou-sobci-raci-ufnukanci-co-spatneho-nadelily-hvezdy-vam.html

Já a Partnerství – osa Beran a Váhy
tahle opozice se nám jeví jako nejsilnější, zde bychom si měli uvědomit naší osobní stránku, či naši individualitu. Uvědomit si kým jsme. Na základě toho poté navazovat partnerské vztahy či spolupráce. Nutno podotknout, že mít kvalitní vztahy je základem všeho, dokonce i té výše uvedené rovnice v předešlém odstavci. Vše se totiž od vztahů odvíjí, když mám kvalitní vztahy, jsem také zdravý, nemohu být nemocný, protože již vycítím, koho si do svého okolí pouštím a koho ne. Jsem-li zdravý, mohu tvořit a pracovat a přes tvorbu a práci přicházejí finance. Ale zpět k ose Já a Partnerství.

zdroj: vlastní foťák

Jako ukázku osy Já a Partnerství, jsem vybral kartu ze Symbolonu, jenž se jmenuje Hádka. Na kartě vidíme dvě postavy, mezi které je propast. Partneři se snaží mezi sebou najít smír, porozumění. Po stranách jsou na kartě umístěny symboly planet Venuše a Mars, ne nadarmo se říká, že muži jsou z Marsu a ženy z Venuše, nahoře na kartě jsou potom symboly znamení Berana a Váhy. Alegorie těchto dvou znamení říká následující. Veďte, rozhovor, dialog, domluvte se. Co ale konkrétně alegoricky obě znamení říkají, o tom se k jádru pudla dostávám v dalším odstavci.

Když dva myslí totéž, není to totéž
Zde si na této dvojce znamení můžeme představit onu známou otřepanou frázi. Když Beran řekne „Já“, Váha řekne „Ty a Já“. Beran je individualita, Váha zase skupinový hráč. Beran má smysl pro boj, akci a činorodost. Váha dává přednost míru, klidu a harmonii. Obě tyto znamení nám v životě ukazují cestu, jak vést dialog s touto nejdůležitější opozicí. Cesta dialogu vede přes propojení obou znamení. Nádherně to popisuji v semináři Seberealizace znamení. Kdo by cítil a chtěl poznat více, je možno tento seminář uspořádat.

 

 

 

Comments

comments