Co nám naznačují opozice? Dialog a rovnováhu. Díl 2.

http://prozeny.blesk.cz/clanek/pro-zeny-volny-cas-horoskopy/259026/berani-jsou-sobci-raci-ufnukanci-co-spatneho-nadelily-hvezdy-vam.html

Ve druhém dílu o opozicích, si představíme osu Rak – Kozoroh. Je to druhá nejsilnější opoziční osa, u které vede dialog rodina či domov a veřejnost či kariéra. Více už uvnitř článku. 

Znamení Raka a Kozoroha řadíme mezi poslední tzv. kardinální znamení. I zde je vidět ambice a průkopnický duch, tendence iniciativy, něco uřídit a uvést do chodu. Přiznám se, že osobně tuto osu prožívám asi nejvíce, jelikož se mě díky postavení planet v horoskopu snad nejvíce dotýká.

Citlivé vodní znamení Raka, se zaměřuje na domov, rodinu a péči. Je v něm obsažena veškerá něha, citlivost. Rak zde alegoricky působí jako nejvíce zranitelné nitro, působí jako dítě, které jsi chce hrát. Řídí se vlastními city a intuicí.

Naproti tomu Kozoroh se rodí jako zralá bytost, plná vážnosti a zodpovědnosti. Vystupuje jako realista a pragmatik. Řídí se řády a předpisy. Jestli že tedy Rak vystupoval jako dítě, Kozoroh symbolizuje dospělého. Jen pro případ pár významu.

Rak říká
domov, rodina, žít dle vlastního rytmu, dítě, citlivost, měkkost

Kozoroh říká
veřejnost, kariéra, žít podle pravidel a předpisů, dospělý, zralost, tvrdost.

Mohu prozradit ze zkušenosti, že udržovat v jakékoliv opozici rovnováhu je velice náročný úkol. U těchto prvních dvou opozic to platí asi nejvíce.

Naproti tomu, lidé, kteří dovedou tuhle opoziční osu propojit, se stávají výbornými poradci života. Jelikož jim neschází empatie, vnímavost a zároveň zralost a zkušenost.

 

Comments

comments