Čtyři dohody mi přinesly nový vhled do života

zdroj: http://vyvazenezdravi.cz/moudrost-z-knihy-ctyri-dohody-i

Při své cestě za vědomým a bdělým životem, mi někdo asi před 5 lety doporučil, přečíst si knížku Čtyři dohody. Přiznám se, že nikdy jsem moc nevěnoval pozornost podobným doporučením. Říkal jsem si, že každý má svou cestu. Až před dvěma lety se ke mně z youtube dostal úryvek z představení Jaroslava Duška a Čtyři dohody mě natolik inspirovaly, že je dodnes používám za svůj životní styl. 

Autor knihy Don Miguel Ruis, představuje skrze čtyři dohody životní styl, založený na toltécké moudrosti. Vskutku se mi potvrdilo, že právě tato moudrost, je opravdu cesta univerzálního rozvoje, vhodná pro každého. Není zde zahrnutý žádný světoznámý názorový systém. Nejvíce mě pobavila druhá dohoda. Neberme si nic osobně. To, jak se v životě naháníme za různými nesmyslnými papíry, jako jsou tituly, diplomy a podobné statusy, které o naší duchovní podstatě neříkají vůbec nic.

Představení Čtyři dohody bývají neustále vyprodána
Improvizátor Jaroslav Dušek, jenž tohle představení tvoří (schválně nepíšu hraje). Bývají dlouhodobě vyprodána. Je až neuvěřitelné, jak toltéci díky své moudrosti, mohou inspirovat ostatní k životodárnému životnímu stylu. Každopádně lístky na tohle představení, doporučuji rezervovat s velkým předstihem a to minimálně tři měsíce před představením.

Pátá dohoda obsahuje ještě hlubší poznání
Ke čtyřem dohodám se ještě doplňuje pátá dohoda, která obsahuje povídání o střetech názorových systémů. Takhle opravdu pobaví a je ze všech dohod asi nejpraktičtější. Popisuje sny pozornosti od role oběti, přes roli bojovníka až k roli mistra.

zdroj: https://www.seberizeni.cz/ctyri-dohody-ve-zkratce/

Tolik tedy stručné představení životního stylu čtyř dohod. Více asi není třeba rozepisovat, neboť je vhodné si zakoupit buď lístky na představení a nebo si pustit nějaký záznam z youtube.

 

 

Comments

comments