Filmy

Tyto filmy, mě velice inspirovaly, mohu doporučit, stojí za to se na ně podívat.

Pokojný bojovník

https://www.csfd.cz/film/222209-pokojny-bojovnik/prehled/

Film je natočen podle skutečné události. Vypráví o mladém ambiciózním Danu Millmanovi, jenž se věnuje sportovní gymnastice, přes kterou se touží dostat na olympiádu. Jeho touha myšlenka upnutá na tento směr, je provázána několika probdělými noci, které tráví na benzinové čerpací stanici, kde se potkává se starším mužem, jenž ho začne učit pokoře, ušlechtilosti a cnosti. Dan poznává, že mít svaly a ramena, v životě nestačí. Film je skvělou ukázkou, jak v životě efektivně skloubit duchovní a fyzickou stránku člověka. Vřele doporučuji.

Celestýnské proroctví

https://www.csfd.cz/film/175925-celestinske-proroctvi/prehled/

Když jsem poprvné shlédl film Celestýnské proroctví, byl jsem v naprostém úžasu. Mladý učitel dějepisu John Woodson, se vydává do Peru, aby zde našel vyšší smysl života. Zajímá ho místo Vissiente, kde se našlo osm svitků, předurčující změnu v lidském vědomí, stále ale chybí najít svitek devátý. Film náhderně popisuje i výměnu energií mezi lidmi, ukazuje na evoluci lidstva, kam nás celý vývoj vede. Hodina a půl výborného skvělého zážitku, který po shlédnutí inspiruje a člověk se po něm zamýšlí nad svým bytím.

Proměna – The Shift 

https://www.csfd.cz/film/252800-promena/komentare/

Film popisuje životy 3 skupin lidí, jenž zastupují různé životní styly. Vysoce postavený podnikatel, rodina s dětmi, ambiciózní režisér. Tyto 3 skupiny lidí se sejdou na dovolené v nádherném místě Asilomar, kde čerpají energii do života. V tomto místě žije známý dnes již zesnulý Dr. Wayne W. Dyer, jenž se s návštěvníky Asilomaru stýká, sdílí s nimi vyprávění o životě. Na závěr pobytu se lidem změní vnímání a odjíždí z dovolené jako naprosto nové bytosti, s daleko rozšířenými obzory a vnímáním. Pokud Vám nevadí dvou hodinový film s titulky. Doporučuji shlédnout.

Invictus – Neporažený 

https://www.csfd.cz/film/234490-invictus-neporazeny/prehled/

Abych nepsal jen o fantasy a duchovních filmech. Předkládám jeden, který mne doslova fascinoval. Invictus – Neporažený je životopisný film o Nelsonu Mandelovi, kterého právě po cca. třiceti letech pustili z vězení a stává se prezidentem Jihoafrické republiky. Zemi, jenž snižuje rasová rivalita, mezi bílými a černými obyvateli. Nový prezident má přetěžký úkol jak tyto dvě skupiny obyvatel spojit a uskuteční to způsobem, který lidi opravdu sdružuje – sport. Spojí se s kapitánem ragbyového týmu Sprinbox, který je považován za největšího outsidera. Společnými silami kapitán Francois Peenard a Nelson Mandela, sjednotí celou Jihoafrickou republiku. Pro sportovní nadšence a lidmi s ambicemi, je to parádní film. Hluboce mne inspiroval a dojal.

Nádherná zelená 

https://www.csfd.cz/film/38006-nadherna-zelena/prehled/

Snímek, jenž považuji snad za vrchol veškerého povznesení duchovních filmů. Vypráví o civilizaci, která žije v jiné dimenzi a na základě klubové rady, vždy posílá své zástupce na jednotlivé planety, aby zde předaly hluboké poznání a vnímání. Nikomu se ale nechce na planetu Zemi, protože jí všichni považují za zaostalou. Film docela paroduje nad konzumním životním stylem. Ukazuje cestu a směr, že žít se dá i jinak. Snímek byl natočen v roce 1996, ale moc se nevysílal, na základě toho, že byl dlouho zakázán evropskou unií. To víte, davy a masy světových politických špiček měli strach, že by lidé odhodily své zaryté myšlenky a dle přírodního životního stylu, zničili tento mrtvý systém. Dnes, když se spousta lidí navrací k přírodnímu životnímu stylu a harmonii je tento snímek stále velice aktuální. Film je s titulky a trvá asi hodinu a půl.