Knihy

Tak jako všichni lidé dychtící po moudrosti, jsme začínali u knížek. Předkládám seznam těch, které mě nejvíce inspirovaly.

Rozhodni se – Vladimír Böhm

Začínám knihou, kterou vnímám jako totální bombu, kterou jsem kdy četl. Vladimír Böhm – Rozhodni se. Kniha je určena pro ty, kteří dělají práci, jenž je nebaví a rádi by práci změnili na své poslání. Je doslova neuvěřitelné, jak autor naprosto stručným, výstižným a praktickým způsobem, popsal několik postupných kroků, které dle mého vnímání, vedou k osvobození od nezáživné práce ke tvořivé činnosti. Po přečtení této malé, tenké knížky se mi změnilo vnímání. Dá se sehnat přímo na stránkách www.vladimirbohm.cz

George S. Clason – Nejbohatší muž v Babyloně 

Hned v závěsu za knihou Vladimíra Böhma, zmiňuji publikaci. Nejbohatší muž v Babyloně. Tento výtisk popisuje příběh ale i systém, jak efektivním způsobem nastavit hospodaření každého člověka či domácnosti. Nádherně mi tyto praktiky fungují v životě. Dovolím si tvrdit, že různí finanční poradci a realitní makléři, by jí před vámi raději schovávali, Inu to víte, věděli byste stejně, ne – li více, než oni samotní.

Jak nám může pomoci astrologie – Antonín Hrbek 

Tato kniha odstartovala moje astrologické samostudium. Autor se v ní rozepsal velice praktickým způsobem. Obsahuje mnohá doporučení do začátku. Od významu astrologie, přes doporučení vhodného programu pro tvorbu rozborů či horoskopů. Nejvíce mě na ní zaujalo, že autor k dílu přistupoval se vší vážností a nebál se použít i kritiku tzv. bulvární astrologie, kterou častokrát vídáme v různých laciných týdeníků. Pro začátečníky je tato kniha jako stvořená.

Astrologie a sebepoznání – Taťána Goeseová 

Kniha od Taťány Goeseové, Astrologie a Sebepoznání je určena spíše pro opravdové adepty, kteří se chtějí astrologií zabývat více do hloubky. Jsou zde nádherně popsány významy planet, znamení, jak v pojetí astrologie, mytologie, ale třeba i pohádek. Nádherně jsou popsány i opoziční znamení. Kniha mě zaujala svým záběrem a podrobnostmi. Pro milovníky, jenž se rádi ponořují do hloubky poznání je tato kniha jako stvořená. Vzácnější mi je i z toho důvodu, že jsem jí obdržel darem.

Štěstí a seberealizace v horoskopu – Nikolaus Klein

Další z poměrně těžko dostupných knížek, která u me přistála darem. Tahle publikace ve mne probudila něco velkolepého. Autor Nikolaus Klein zde popisuje cesty jednotlivých znamení k seberealizaci tak, aby se v posledních stádiích svého vývoje střetly s protilehlým znamením. Velice poučná kniha pro ty, co chtějí pochopit energie svých nejbližších, nebo se dostat sami do rovnováhy. Neznám bdělejší čtení pro dlouhé zimní večery. Skutečně mohu jen doporučit.

Žít feng-šuej v našich podmínkách – Andrew Alois Urbiš

Milovníky feng-šuej potěší kniha od rodáka z Čeladné Andrew Urbiše. Když jsem se začal zabývat touto východní naukou, která by se dala nazvat rovnou životním stylem, tak ze všech knih o feng-šuej mi tahle přišla nejpraktičnější. Nechybí v ní hloubka, je doplněna jednoduchými a pěkně barevnými obrázky.

 

Cesta ke štěstí v práci – Jeho svátost Dalajláma 

A na závěr zmiňuji knihu Jeho svátosti Dalajlámu – Cesta ke štěstí v práci. Opět další pohled na každodenní pracovní činnosti. Kniha je vedena jako rozhovor Dalajlámy a Howardem C. Cutlerem. Ukazuje trochu odlišný přistup a postoj, jako třeba kniha Rozhodni se, ale nezapomínejme, že je to dáno jistou kulturou východní civilizace. Každopádně svou hloubku a inspiraci kniha rozhodně má.