Knihy

Tak jako všichni lidé dychtící po moudrosti, začínali u knížek. Předkládám seznam těch, které mě nejvíce inspirovaly.

Rozhodni se – Vladimír Böhm

Začínám knihou, kterou vnímám jako totální bombu, kterou jsem kdy četl. Vladimír Böhm – Rozhodni se. Kniha je určena pro ty, kteří dělají práci, jenž je nebaví a rádi by práci změnili na své poslání. Je doslova neuvěřitelé, jak autor naprosto stručným, výstižným a praktickým způsobem, popsal několik postupných kroků, které dle mého vnímání, vedou k osvobození od nezáživné práce ke tvořivé činnosti. Po přečtení této malé, tenké knížky se mi změnilo vnímání. Dá se sehnat přímo na stránkách www.vladimirbohm.cz

George S. Clason – Nejbohatší muž v Babyloně 

Hned v závěsi za knihou Vladimíra Böhma, zmiňuji publikaci. Nejbohatší můž v Babyloně. Tento výtisek popisuje příběh ale i systém, jak efektivním způsobem nastavit hospodaření každého člověka či domácnosti. Nádherně mi tyto praktiky fungují v životě. Dovolím si tvrdit, že různí finanční poradci a realitní makléři, by jí před vámi raději schovávali, Inu to víte, věděli byste stejně, ne – li více, než oni samotní.

Jak nám může pomoci astrologie – Antonín Hrbek 

tato kniha odstartovala moje astrologické samostudium. Autor se v ní rozepsal velice praktickým způsobem. Obsahuje mnohá doporučení do začátku. Od významu astrologie, přes doporučení vhodného programu pro tvorbu rozborů či horoskopů. Nejvíce mě na ní zaujalo, že autor k dílu přistupoval se vší vážností a nebál se použít i kritiku tzv. bulvární astrologie, kterou častokrát vídáme v různých laciných týdeníků. Pro začátečníky je tato kniha jako stvořená.

Astrologie a sebepoznání – Taťána Goeseová 

Kniha od Taťány Goeseové, Astrologie a Sebepoznání je určena spíše pro opravdové adepty, kteří se chtějí astrologií zabývat více do hloubky. Jsou zde nádherně popsány významy planet, znamení, jak v pojetí astrologie, mytologie, ale třeba i pohádek. Nádherně jsou popsány i opoziční znamení. Kniha mě zaujala svým záběrem a podrobnostmi. Pro milovníky, jenž se rádi ponořují do hloubky poznání je tato kniha jako stvořená. Vzácnější mi je i z toho důvodu, že jsem jí obdržel defakto darem.

Štěstí a seberealizace v horoskopu – Nikolaus Klein

Další z poměrně těžko dostupných knížek, která u me přistála darem. Tahle publikace ve mne probudila něco velkolepého. Autor Nikolaus Klein zde popisuje cesty jednotlivých znamení k seberealizaci tak, aby se v posledních stádiích svého vývoje střetly s protilehlým znamením. Velice poučná kniha a pro ty, co chtějí pochopit energie svých nejbližších, nebo se dostat sám do rovnováhy, neznál bdělejší čtení pro dlouhé zimní večery. Skutečně mohu jen doporučit.

Žít feng-šuej v našich podmínkách – Andrew Alois Urbiš

Milovníky feng-šuej potěší kniha od rodáka z Čeladné Andrew Urbiše. Když jsem se začal zabývat touto východní naukou, která by se dala nazvat rovnou životním stylem, tak ze všech knih o feng-šuej mi tahle přišla nejpraktičnější. Nechybí v ní hloubka, je doplněna jednoduchými a pěkně barevnými obrázky.

 

Cesta ke štěstí v práci – Jeho svátost Dalajláma 

A na závěr zmiňuji knihu Jeho svátosti Dalajlámu – Cesta ke štěstí v práci. Opět další pohled na každodenní pracovní činnosti. Kniha je vedena jako rozhovor Dalajlámy a Howardem C. Cutlerem. Ukazuje trochu odlišný přistup a postoj, jako třeba kniha Rozhodni se, ale nezapomínejme, že je to dáno jistou kulturou východní společnosti. Každopádně svou hloubku a inspiraci kniha rozhodně má.