Feng – šuej, jako životní styl

https://pixabay.com/cs/dom%C3%A1c%C3%AD-modern%C3%AD-n%C3%A1bytek-luxusn%C3%AD-1680797/

Je to asi rok zpátky, co mne oslovila nauka feng-šuej. Pochází z Číny a v překladu to znamená voda a vzduch. Mnozí lidé se domnívají, že se zabývá jen přeskládáním nábytku v bytě či domově, ale skrývá mnohem více. Feng-šuej by se dal nazvat přímo životním stylem. Jaké byly zážitky, když jsem aplikoval tuhle vědu do svého života, popisuji níže v článku.

S radostí vzpomínám na zážitek, kdy se mi do ruky dostala knížka Žít feng-šuej v našich podmínkách od Andrew Aloise Urbiše. V tu chvíli mě přepadla touha uspořádat si malou garsonku, kterou obývám podle této metody.

Pokoj v garsonce, který obývám, má téměř čtvercový rozměr. Při představě, jak jsem se plazil po zemi s metrem a vyměřoval 9 sektorů v prostoru, dle světových stran, se mi vykouzlí úsměv na tváři. Každý ten sektor má čtverec o rozloze 1,1 x 1,1 metrů. Přiznávám, bylo to docela umění tuhle metodu aplikovat na tak malý prostor. O tom ale v příštím článku. Co mi ovšem metoda feng-šuej ukázala, naučila a v čem vidím její přínos?

Naučí vás s radostí uklízet
S metodou feng-šuej jsem úklid začal vnímat jako zábavu. Pokud přijmete tuhle metodu jako váš životní styl, tak i všední úklid, je pro vás radost s péče o svůj domov.

Zbavuje nepotřebných věcí
Aby energie čchi proudila prostorem, je třeba aby bylo vše „v pohybu“ To, co dobrý rok nepoužíváte, byste měli vyhodit, nebo schovat do sklepa, zbytečně si tak brzdíte proudění energie a nahromaděné věci vám mohou v místnosti připomínat spíše skladiště, než obytný prostor.

Poznání, že člověk v životě zase tolik nepotřebuje
S druhým bodem přišel i ten třetí a to poznání, že člověk se dovede uskromnit a nepotřebuje ke svému vlastnictví zase tolik věcí, kolik si myslí. Má kolem sebe opravdu jen to nejdůležitější. Např. i můj malý sklepní box není zaplněný snad ani z 1/3 prostoru.

Rozšiřuje vaší bdělost a vnímání
Ve finále si touto naukou krásně rozšíříte obzory, dokážete být vnímavější intuitivnější. Už si nedovolíte např. pohodit špinavé prádlo do sektoru bohatství, abyste si zabrzdili životní hojnost, nebo nepostavíte knihovnu do sektoru manželství, což zapříčiní ještě posílení samoty. Naučíte se jednoduše sžít s životními rytmy a prostorem, který je vám blízký. Je jen na Vás jak si ho zařídíte.

Ne nadarmo nazval Jaroslav Dušek jedno ze svých videí na youtube, že Vaše domy jsou výrazem vašeho strachu.

Comments

comments