Jak aplikovat metodu feng-šuej i do malých prostorů

https://pixabay.com/cs/kuchy%C5%88-modern%C3%AD-kuchy%C5%88-n%C3%A1bytek-d%C5%AFm-1707427/

Máte menší obytný prostor a rádi byste si svůj domov zařídili útulně? Metoda feng-šuej mi ukázala cestu, jak efektivně lze i z malého krcálku, udělat království.

Jak už jsem zmínil v předchozím článku, obývám malou garsonku o rozloze asi 21 čtverečních metrů. Součástí je i malá chodba a po pravé straně příslušenství. Tahle místnost mi slouží doslova jen jako průchoďák a tak obytný prostor cca. 16 či 17 čtverečních metrů, jsem se snažil zařídit podle feng-šuej. A jak se to povedlo?

Střed: tento prostor by měl v bytě či domě zůstat prázdný, nedoporučuje se zastavět nábytkem, jelikož energie zde má proudit. Já jsem zde přesně na střed malého pokoje garsonky nalepil na podlahu samolepku s květem života.

Sektor bohatství: přísluší naší jihovýchodní straně obydlí. Bohatstvím se rozumí jak materiální, tak i duchovní. Proto mám zde umístěnou knihovnu s duchovními knížky, ale také pár drobných mincí (chorvatské kuny i české koruny) Rovněž mám zde bar, na důkaz hojnosti a plánuji zde umístit dekorační fontánku, neboť proudící voda dodá tomuto sektoru větší intenzitu. Navíc zde mám i vstupní dveře do místnosti.

Sektor sláva: se spojuje s jižní stranou bytu, zde mám umístěnou obývací stěnu, na kterou se dívám ze své postele. Na poličku jsem umístil plyšového Kozoroha, kterého mám ve znamení a který je spojován se slovy jako pocta, sláva a reputace. Zde bychom si měli umístit své vize, kam směřujeme, co je cestou za našim cílem. V tomto sektoru na zdi, mám umístěný obraz se 12 znameními zvěrokruhu, naznačuje to můj směr uvědomění si, že jsem součástí velkého celku.

Sektor manželství: ten mám zatím skromně zorganizován, jelikož žiji zatím sám. Je zde místo pro různé papíry a smlouvy, což astrologicky odpovídá 7 domu. Manželství, partnerství, smlouvy. Snad jedině pepřenka se solničkou, v podobě dvou objímajících postav naznačuje, že partnerka je u mě vítána a že se seznámení nebráním. Sektor manželství je spojen s jihozápadem.

Sektor děti: souzní se západní stranou bytu. Jelikož děti zatím nemám a můj prostor v garsonce je menší, umístil jsem zde stůl se dvěma židlemi. Tento stůl zasahuje i do sektoru manželství. Dvě židle jsou důkazem toho, že je rovněž partnerka vítaná. Od stolu může vzejít spousta tvořivosti a jak je známo, děti bývají tvořivé až až.

Sektor cesty: pojí se ze severozápadní stranou a doporučuje se zde umístit různé fotografie přátel, či zážitků s dovolených. Zde jsem umístil postel. Cesty můžeme vnímat nejen jako fyzické, ale také astrální (sny a přenesení myslí do míst). Proto když usínám a zdají se mi sny, je to jako cestování do vyšších sfér. Na stěně mi visí osuška barevného duhového spektra s mapou Chorvatska, kde jsem byl vloni na dovolené a která se pojí s mojí první vzpomínkou na moře v životě.

Sektor kariéra: náleží severní straně obytného prostoru, zde mi přesahuje postel. Je to prostor, kde bychom se měli usadit, zády k severu, jako našeho pevného bodu a dívat se na jižní stranu na nové obzory.

Sektor poznání: na severovýchodní straně, mi zdobí malá kuchyňská linka. Zde se obvykle doporučuje umístit pracovny, knihovnu. Bohužel stále zařízení tohoto prostoru mi nedovoluje příliš experimentů, ale svým způsobem je kuchyň umístěna dobře.

Sektor zdraví: totéž se dá nazvat o sektoru zdraví, který se pojí s východní stranou bytu. Tady je jediné možné místo, kde jsem byl nucen umístit pračku. kvůli odpadu a přívodu vody. Svým způsobem to může znamenat očistu prádla a očisty se dají chápat jako prevence zdraví. Ať je to hygiena. Také se tento prostor spojuje s tradicí či rodinou, obraz nějakého předka či osobnosti, ke kterému vzhlížíme se doporučuje umístit.

Důležité je nábytek, doplňky a dekorace uspořádat i podle toho, kolik lidí v objektu pobývá. Když bydlíte sami, je to jen na Vás, pokud už prostor obýváte s partnerem, měli byste si každý v určitých sektorech najít „to své“ zalíbení.

Comments

comments