Jak se stát tvůrcem svého života

https://pixabay.com/cs/b%C3%ADl%C3%A1-mlad%C3%BD-%C5%BEena-v-p%C5%99ijmout-duha-1342988/

Setkávám se se spousty lidmi, kteří mají nějaká přání a tužby, čím by chtěli být a co by chtěli dělat. V mnoha případech ale vše ztroskotává na otázkách tipu. Nemám dostatek financí na kurz, můj koníček mě neuživí, v mém oboru či koníčku, je už velká konkurence, nebo že vize je hezká, ale realita je jiná, všude samá omezení. Tímto článkem přiblížím, jak rozpustit následující otázky strachu.

Chtěla bych provozovat nehtové studio“ Povídá mi známa, jenže nevím, jak to zrealizovat. Konkurence je velká, kurz stojí dobrých 100 tisíc, koníček mě neuživí, okolí mě od toho odrazuje. Tohle jsou otázky a obavy většiny lidí. Jenže co když to takhle být nemusí?

Máš záměr? Vyhoď odpadky a začni, ostatní se přidají
Ze všeho nejdůležitější je, s jakým myšlením ke svému záměru přistupujeme. Výše napsané otázky jsou samozřejmě na místě, ovšem dá se s nimi pracovat.

Jako první krok vnímám vyhodit z hlavy veškeré odpadky, které tam nemají místo. Zbavit se všech blbostí, jenž nám říkají, že na něco nemáme. Je to velký omyl. Totéž se týká i lidí, jenž vás od záměru shazují. Každý jsme originál a každý tady jsme za nějakým poslání a úkolem, který se má přes naší existenci naplnit. Proč tedy poslouchat lidi, jenž nám nepřejí a jsou k našim idejím skeptičtí, oni mají zase jiný úkol a poslaní.

Koníček či práce mě neuživí
Takhle otázka asi nejvíce vystihuje řeč našeho ega. Ano, třeba nás ten koníček neuživí hned, třeba nás neuživí během 5 až 8 let, ale je možné ho provozovat při zaměstnání. Pokud cítíme, že váš koníček, práce či obor, je vašim posláním, (jak to říká duše) tak začněte. Je naprosto jedno, jestli to bude vaší hlavní či vedlejší pracovní náplní, důležité je, to dělat. Ego má ty strachy a klade si tyto otázky. Duše ale touží po tvůrčí činnosti a prožitku, nedává význam a postavení té či oné činnosti. Důležité pro ní je, to zkrátka dělat.

Kurz stojí spousty desítek tisíc, potřebuji na to certifikát.
Ego věří myšlence, že aby mohlo něco dělat, potřebuje různé certifikáty, tituly a značky. My ovšem můžeme studovat a střádat informace sami. Vezmeme v potaz, že vše již bylo řečeno a napsáno. Prostřednictvím knih, internetu a sdílením s lidmi, jenž se našemu koníčku, či oboru již věnují, získáme odpovědi na naše otázky. Navíc takové samostudium je daleko cennější, protože si na vše přicházíte sami, nepotřebujete žádného učitele, či autoritu. Díky tomu odbouráte i ten poslední bod. Tím že zůstanete u samostudia, si zachováte svou originalitu a tím pádem nebude mezi vámi žádná konkurence.

Co je tedy realita? Tvoříme si jí jenom tím, jak myslíme, vidíme, vnímáme.

Ať je Vám tedy požehnáno k vaší tvůrčí činnosti.

Jirka

 

Comments

comments