Lunární uzly, aneb odkud jdeme a kam míříme

https://pixabay.com/cs/wall-art-m%C4%9Bstsk%C3%A9-hradby-drak-2306563/

Přátelé, je to asi rok zpátky, co jsem se učil význam lunárních uzlů. (říká se jim severní a jižní uzel, nebo také dračí hlava a dračí ohon). Říkal jsem si, co mne ještě může v astrologii překvapit a co nového se dozvím. Velice mě tohle téma inspirovalo, neboť tyto dva prvky v našich osobních horoskopech ukazují, odkud jdeme, kým jsme byli, ale hlavně – kam míříme a co zde máme naplnit. Bližší povídání najdete uvnitř článku.

Lunární uzly

Lunární uzly jsou dva protipóly, které naznačují naší cestu vývoje. Tyto dva body stojí přímo naproti sobě a ukazují opozici, či protipól, odkud jdeme a kam míříme.

Jižní uzel je spojován se Saturnem a ukazuje na místo, kde se cítíme omezení, místo, kde jsme působili v minulosti a kde bychom se nyní už moc neměli vyskytovat.Říká se mu také dračí ocas a označuje se tímto symbolem. 

Naopak severní uzel se pojí s naší současností a ukazuje na oblast, kudy máme jít, kudy se rozvíjet, bývá spojován s Jupiterem a tím pádem naznačuje na místo či oblast, kde můžeme excelovat, kde se můžeme prosadit. Říká se mu také dračí hlava a jeho symbol je opačný. Viz obrázek vpravo

Žijeme a opakujeme lekce z minulých životů
Díky lunárním uzlům, jsem z praxe za poslední rok poznal, kolik lidí do slova a do písmene, žijí minulé životy. Ať si na ně věříte či nikoliv, spousta lidí zažívá situace, které se pojí s jižním uzlem. To pro jejich současnou existenci a život není vhodné, protože se vyskytuje stagnace. Duše se nemá jak rozvíjet a tím pádem se brzdí veškerý její potenciál rozkvětu. Jen pár příkladů.

Podnikatelé se severním uzlem ve 4 domě a jižním uzlem v domě 10.  Klasická ukázka člověka, jenž si z minula s sebou nese určité postavení, slávu a ambice. Kariéra pokračuje vesele dál, přičemž si brzdí svůj nynější rozvoj pokud ovšem nepodniká v oblasti domova, rodiny, nemovitostí. 

Nebo druhý příklad. Kdy dva lidé měli severní uzel v domě 6 a tím pádem jižní ve 12. Tady se centrem stává, postavit se realitě všedního dne, být nohama na zemi. Neutíkat z reality do nějakého snění, které stojí na vodě.

Znamení určuje charakter, dům určuje oblast projevení
Pomocí znamení zvěrokruhu se zjišťuje, jak se cesta člověka naplňuje. Ukáže nám charakteristiku cesty. Přesnější je postavení uzlu v astrologickém domě, neboť tohle „tajemství“ odkryje oblast, kde se charakteristika bude odehrávat.Tohle vše se dá zjistit z osobního horoskopu zrození.

A co vy? Odkud jdete a kam míříte? Pokud tuhle cestu ještě neznáte a rádi byste se dozvěděli více, můžete mne kontaktovat.

 

Comments

comments