Můj oblíbený klub z NHL – Ottawa Senators

http://www.tsquirrel.com/stv/ottawa-senators-18702

Přátelé, dnešní článek věnuji svému oblíbenému týmu z NHL – Ottawě Senators. Týmu z hlavního města Kanady fandím od sezóny 2002 – 2003. Tenkrát za Ottawu hrálo spousty českých hokejistů a dva slovenští hráči, vyznávali evropský styl hokeje. Možná i proto se stali mými oblíbenci a nyní je tento tým mojí hlavní náplní ve sběratelství hokejových karet. Dnešní sběratelství hokejových karet vnímám tak, že z dřívější dětské zábavy ve druhé polovině 90 let, se stal koníček bohatších dospělých lidí. Dříve se sbíraly kompletní sety, nyní je většinou sbírka zaměřena na jednoho hráče, čechy či slováky v NHL, nebo brankáře. Sbírat tým z NHL je docela ještě luxus.

Sbírat úsporněji
Sbírka Ottawy u mne prošla několika proměn. Tou poslední byla její redukce na menší množství karet. Spousta lidí sbírá třeba tým z NHL a bere každou kartu, kterou vidí. To s sebou s každou další sezonou, přináší velké množství karet, které potom si vyžádá další albumy a hlavně místa.

Pravidlo třech lotů
Abych zabránil veškerému hromadění karet. Nastavil jsem si sbírku tak, že z každé sezóny (od 92-93 po současnost) mám ve sbírce maximálně tři loty. To je ideální varianta, kdy ještě můžete karty vlastnit. Jak je toho více, potom karty vlastní vás, protože neustále kupujete další a další karty, roste ve vás touha a navenek tak ukazujete svou sběratelskou moc, kolik toho máte, až se jednou z toho všeho může stát nemoc.

Loty karet většinou od stejného výrobce.
Pečlivě jsem vybíral loty karet a snažil se mít ve sbírce karty pokud možno od stejné firmy. Povedlo se. Počátky Ottawy mi mapují série Score a Parkhurst. Přelom milénia okolo roku 2000 zase serie Pacific. Od sezóny 05-06 zase zaujaly své místo serie Ultra Fleer a posléze opět karty OPC a Score. Karty OPC se zachovaly dodnes a jsou od ročníku 14-15 doplněny kartami UD a UD MVP.

Krásný a úsporný sběratelský styl, který si určil hranice. Třeba inspiruje i vaší sbírku týmů. Takže např. pro tuto sezonu 2017 – 2018 jsou v albu tyto karty.

 

Comments

comments