Můžeme být, kým chceme – část 7. Aranžér

zdroj: vlastní foťák

Popravdě řečeno jsem nepočítal, že rubrika můžeme být, kým chceme, se ještě neuzavře. Našlo se totiž jedno z povolání, o kterém jsem přemýšlel, někde na druhém stupni základní školy. Vzpomínám si, že to bylo chvilkové, asi někde v 6 či 7 třídě. To povolání je aranžér. 

Aranžovat různé výlohy, na to je zapotřebí spousty fantazie a kreativity. Přiznám se, ani nevím, co mne tenkrát asi v té 7 třídě od této profese odradilo. Asi to, že dnes se především hledí na to, jestli se v daném oboru člověk uplatní a uživí. Vkus, estetika, vnímání, to jsou vlastnosti, bez kterých se asi aranžér neobejde.

Zdroj: vlastní foťák

Dnes si obor aranžér trochu kompenzuji v práci tím, že se snažím nějak naaranžovat např, minerální vody. Takto jsem si vyhrál například s Ondrášovkami. Veškeré minerálky jsem urovnal podle duhového spektra barev. Začal jsem pěkně od červených přes oranžové, žluté, zelené a růžovou či bílou flaškou či etiketou konče. I takto si zkrátka zpříjemňuji pracovní dobu tvořivostí a radostí. Mám radost, když mohu do regálu doplnit minerálky. Těším se do práce, až si s tímto regálem „vyhraji“ doslova si to užívám a tím pádem se do odráží i na vnímání zákazníků. Poskytuji tak službu ostatním, na víc bez vody bychom jak si těžko mohli fungovat. Pít se musí a navíc i naše tělo je složeno s 90% s vody.

zdroj: vlastní foťák

 

Comments

comments