Posvátná geometrie, fascinující nauka o podstatě Stvoření

Zdroj: vlastní foťák. Autor karet: Chrisantem Macháček

Přátelé, dnes v první dubnový den, bych s vámi rád sdílel nauku, která snad nejvýstižněji popisuje veškerý chod Stvoření. Tou naukou je Posvátná geometrie. Dokonalý systém čar, symbolů a obrazců, jenž nám ukazuje cestu od samotného Stvoření, přes udržení naší vnitřní síly a harmonie až po nekonečný proud života. O této nauce vyšla již řada knih, ovšem mě osobně nejvíce oslovilo pojetí Chrisantema Macháčka, a Mae Sary, jenž za pomocí brožury a 55 karet, sestavili stručný popis a charakteristiku této úžasné vědy. 

Karty s knížkou Posvátné geometrie, jsem si objednal na Vánoce od již zmíněného Chrisantéma a mohu říci, že tento dárek se letos stal mým nejoblíbenějším. Posvátná geometrie je nauka o podstatě vesmíru, vyjádřena    různými čáry, symboly a obrazci. Pomocí posvátné geometrie můžeme pochopit Vesmír a zjistit, co „za tím vším“ vězí. Snad celé vánoce jsem seděl nad brožurou a podtrhoval jednotlivé pasáže z knížky, které mi přišly nejpodstatnější.

Další svátky, tentokrát Velikonoční a opět jsem karty oprášil.
Je to zvláštní, ale opět ve svátečních dnech, jsem znovu oprášil tyto karty, abych si onu podstatu Stvoření připomněl. Dost možná proto, že na Velký pátek byl ukřižován Ježíš Kristus, jehož podoba dvou obrázků představuje v knize Posvátná geometrie platonských těles naší osvobozenou, ale i neosvobozenou formu. Takže určitá paralela by tu byla

Karty Posvátné geometrie mají svůj koloběh
Při procházení si karet mě napadla otázka, zda-li pak mají i tyto karty svůj koloběh. Autor Chrisantem Macháček, totiž karty do knížky seřadil podle abecedy, čímž nám ostatním dal prostor nad touto otázkou přemýšlet. Přiznám se, trvalo mi poměrně delší dobu, než se mi podařilo všech 55 karet vnímat, aby mi to celé dávalo nějaký proud života. Nakonec se mi to povedlo.

V příštím článku představím, jak jsem karty vnímal jako koloběh.

Comments

comments