Sbírka jersey kartiček

PATRICK LALIME – golman Ottawa Senators. zdroj: vlastní foťák

Přátelé, oprašuji rubriku hokejové karty, kde budu postupně představovat obsah mojí dlouholeté sbírky, jenž se už počítá na desetiletí. Prvním příspěvkem je sbírka tzv. jersey karet (to jsou karty s kousíčkem hraného dresu)

K jersey kartám jsem měl zpočátku negativní stav, vnímal jsem vložení kousku dresu do kartičky jako něco odporného co ničí záběry fotografa karet. Dlouhá léta mi trvalo, než jsem si k těmto kartičkám našel cestu. Tím spouštěčem byla moje sbírka týmu OTTAWY SENATORS, která čítala spousty řadových karet. Řekl jsem si, že je třeba tu sbírku podpořit i nějakými cennějšími kartičkami a tak jsem se pustil do nákupu.

CHRIS PHILLIPS – dlouholetá opora obranných řad Senators. zdroj: vlastní foťák

Celou sbírku jersey karet Ottawy jsem pojal tak, že mi stačí jedna jediná jersey karta hráče, který v Ottawě zanechal velkou stopu. Vyhnul jsem se tak hromadění různých karet hráči, jenž se v Ottawě zdrželi jen krátce. Zkrátka jsem nechtěl sbírat úplně každého hráče. A tak si cestu do mojí sbírky našly karty těchto hráčů.

Brankáři: Patrick Lalime, Dominik Hašek, Ray Emery, Martin Gerber, Craig Anderson

Obránci: Chris Phillips, Zdeno Chára, Wade Redden, Andrej Meszároš, Karel Rachůnek, Anton Volchenkov, Erik Karlsson, Thomas Chabot.

Útočníci: Shawm McEachern, Alexej Yashin, Marián Hossa, Martin Havlát, Radek Bonk, Peter Bondra, Danny Heatley, Jason Spezza, Daniel Alfredsson, Mike Fisher, Antoine Vermette, Chis Neil, Milan Michálek, Alexej Kovalev, Stephen DaCosta, Mike Hoffman, Kyle Turris, Mark Stone, Derrick Brassard, Bobby Ryan, Logan Brown a Filip Chlapík

DANIEL ALFREDSSON – ikona Ottawy

Fotogalerie karet se připravuje.Comments

comments