Srdcovka – díl 1. Kartičky západ X východ

zdroj vlastní foťák

Srdcovka, tak zní první skupina nové rubriky hokejové karty. Jméno Srdcovka dostala proto, jelikož zde budu publikovat a psát o kartách, jenž se mi výrazně vryly do paměti, ale hlavně… hlavně do pocitů a prožitků, které dnes už sběratelsky nic nepřekoná. Čím jiným bych tedy mohl začít, než kartičkama Západ X Východ od společnosti APS cards.

Kartičky Západ X Východ z utkání hvězd 1997, by se daly považovat, jako startovací rozkvět, celého sběratelství. Vzpomínám si, že byly prodávány zvlášť v balíčku, jenž měl podobu jako kartička uprostřed profilové fotky. Dnes si již těžko vzpomenu, kolik tenkrát bylo karet v balíčků, přeci jen už je to přes 20 let. Vybavuji si, jak jsem je chodil kupovat do malého obchůdku přímo pod panelákem.

zdroj: vlastní foťák

Karty tvořily nejlepší hráči naší české extraligy z utkání hvězd ze sezóny 1996 / 1997. Balíček obsahoval spousty karet a tak se někteří hráči hodně opakovaly. Z týmu západ, tvořený hráči z Čech, jsem měl největší štěstí na Viktora Ujčíka či Martina Štěpánka, ti byli vloženi snad v každém balíčku. Z týmu Východ, který tvořili hráči z Moravy a Slezska, se mi častokrát opakoval Pavel Janků, či Roman Meluzín. Poměrně štěstí jsem měl i na kartičku Jiřího Dopity, viz dole na obrázku. Naopak trefit na kartičku Davida Moravce, byl docela úspěch.

zdroj: vlastní foťák

Utkání hvězd se tenkrát odehrálo na zimním stadionu ve Frýdku – Místku. V tom legendárním a dovolím si tvrdit i posvátném chrámu, který byl nedávno zbourán a nahrazen nějakým obchodním centrem. Útroby stadionu jdou krásně vidět na kartičce TÝM ZÁPAD (číslo 408) respektive TÝM VÝCHOD (číslo 432).

Některé kartičky se mi podařily i podepsat při osobním setkání s hráči.
Některé kartičky se mi podařily i podepsat při osobním setkání s hráči. zdroj: vlastní foťák

Kdo se utkání hvězd zúčastnil
TÝM ZÁPAD: Milan Hnilička, Oldřich Svoboda – Jiří Vykoukal, Radek Hamr, Václav Burda, Normunds Sejejs, Libor Procházka, Martin Štěpánek, Milan Nedoma, Jaroslav Špaček – Robert Lang, Jiří Kučera, Viktor Ujčík – Andrej Potajčuk, Ladislav Lubina, Vladimír Růžička – Tomáš Vlasák, Martin Rousek, Milan Hejduk – Tomáš Jelínek, Radek Ťoupal – trenéři Stanislav Berger a Josef Beránek

TÝM VÝCHOD: Martin Prusek, Roman Čechmánek – Vítězslav Škuta, Jiří Veber, Radim Tesařík, Dmitrij Jerofejev, Jerguš Bača, Petr Pavlas, Alexej Jaškin, Petr Tejkl – Josef Beránek, Jiří Dopita, Roman Meluzín – David Moravec, Pavel Janků, Tomáš Sršeň – Petr Kaňkovský, Petr Fabián, Petr Vlk – Josef Štraub, Roman Šimíček, Richard Král – trenéři Horst Valášek a Vladimír Vůjtek st.

 

 

Comments

comments