Srdcovka – díl 2. Kartičky DS 97-98

zdroj: vlastní foťák

V dalším díle v seriálu o hokejových kartách, představuji druhou srdcovou záležitost a to kartičky od společnosti DS na sezónu 97-98. Tahle sezóna byla olympijská a co olympijská, dokonce zlatá olympijská. V té době, kdy karty vyšly na trh se ještě netušilo, co za úspěch českého hokeje přijde. S čím vším mám spojenou tuhle sběratelskou sérii?

Sběratelské kartičky DS 97-98 si spojuji s prvními krůčky, kdy jsem do svého sběratelství dával určitý systém. Tato menší série karet z české extraligy obsahovala celkem 120 karet z toho jeden checklist (kontrolní karta) a jedna výherní karta k nějaké soutěži (karta č. 120). Proto bylo motivací dosbírat všechny tyto kartičky a tím pádem si vytvořit hezkou menší sbírku.

zdroj: vlastní foťák

Nejcennějšími úlovky patřily zlaté kartičky All Stars, (viz fotka výše), které se v balíčcích objevovaly hodně omezeně. Těžko si vybavím, kdo z hráčů na zlaté kartě se mi objevoval v balíčcích, ale jako sběratele z Valašska jsem samozřejmě zajásal, když na mě v balíčku, se usmála karta Jiřího Dopita na All Stars.

zdroj: vlastní foťák

Většinou byly ale balíčky obsaženy těmito řadovými kartami. Krásný a prostý dessing karet vnímám, jako kdyby říkaly, že v i v jednoduchosti je krása. Zlatý lem po straně karty, jako by už předznamenával onen obrovský úspěch našich hokejistů v Naganu. Sbírka karet DS 97-97 o 120 kusech, je tak nedílnou součástí mojí sbírky.

zdroj: vlastní foťák

 

Comments

comments