Srdcovka – díl 3. Oslavy z Nagana se promítly i do sběratelství.

zdroj: vlastní foťák

Po zlaté medaili ze zimních olympíjských her v japonském Naganu, se eufórie promítla i do sběratelství. Firma DS se v nadcházejícím ročníků vyznamenala těmito pěknými kartami, které jsou dodnes jako jediné ještě možno k sehnání klasicky po balíčcích. Jaké vzpomínky se mi osobně vážou ke kartám DS 98-99?

Sběratelský třesk
Hokejová sezóna 98-99 pro mne znamenala doslova sběratelský třesk, jelikož hlavně v jejím závěru, u mne doma zvonilo několik „sběratelů“, kteří mi odevzdávali svoje karty, jelikož je tento koníček už omrzel. Mě to tenkrát pořád bavilo a tak se sbírka rozrůstala, až pokořila první tisícovku kusů. Hokejové karty DS 98-99 tomu nebyly výjimkou. Několik jejich řadovek se našlo i mezi tou kupou darovaných karet.

zdroj: vlastní foťak

Zlaté karty SELH či brankáři, jako nejdražší klenot
Největším sběratelským grálem, se v této sérii staly hlavně zlaté karty. (viz titulní fotka), nebo karty brankářů. Společnost DS tyhle sběratelské artefakty ocenila hodně vysoko. Vzpomínám si, že cena za ks neklesla pod 150 Kč. Karta Jiřího Dopita byla k dispozici snad za 400 Kč. No řeknu Vám, to bylo nadšení, když jsem v jednom z balíčků, který mi tenkrát koupila babička, našel zlatou kartičku Martina Procházky.

zdroj: vlastní foťák

Pokračování vsetínské dynastie
Tento ročník mám ve spojení i s pokračováním vsetínské dynastie a jejich poutí za extraligovými tituly. V této sezóně, byl hokejový Vsetín asi v nejsilnější sestavě, ale o tom si budeme povídat až v pozdějších článcích, proto na vybraných kartách, jsem ofotil hráče i z jiných týmů. Chci jen říci, že právě vsetínské tituly, byly jednou z hlavních příčin, že se u mě sběratelství karet takto rozrostlo.

zdroj: vlastní foťák

Poměr kartiček v balíčku 

PAVEL PATERA, se stal ústřední postavou na balíčku karet DS 98-99 zdroj: vlastní foťák:

Pravděpodobnost nalezení inzertů v balíčcích

Zlatá karta SELH 1:125

Dream Team SELH 1: 30

Brankáři SELH 1: 20

základní set karet: 125 ks.

 

 

Comments

comments