Srdcovka – díl 4. Letní prázdniny s kartičkami DS 00-01

zdroj: vlastní foťák

Když bych měl zavzpomínat na další série hokejových kartiček DS, musel bych se vrátit do období mých 13 let. Hlavně do období víkendů a letních prázdnin, které jsem trávil hlavně u babičky ve vesničce Hutisko – Solanec. Na chalupě bez internetu bylo centrem mojí zábavy hokejové album s těmito kartičkami, které představuji ve čtvrtém dílu seriálu srdcovky.

Jako titulní fotku jsem vybral kartičky Jágr Teamu, ze serie DS 00-01. Při pohledu na tyto karty, mi vejdou vzpomínky, jak jsem chodil do Jednoty, kupovat asi 5 ks balení žvýkaček Arwaise, jehož součástí byly právě tyto karty Jágr Teamu. Takové bylo léto 2001. Období posledního titulu Vsetína a také dovršení zlatého hattricku z mistrovství světa.

zdroj: vlastní foťák

Jenže kartičky DS 00-01 to nebyl jen Jágr Team ve žvýkačkách a v balíčcích. Obsahovaly i kartičky reprezentace ČR. Pro mne v této mini sérii asi 13 karet, byl a je největší klenot karta Martina Havláta (vpravo) to, asi proto, že to byla jeho první karta za národní tým a tehdy patřil ještě do juniorského věku. Tahal jsem ho tenkrát z balíčků, který jsem zakoupil v Kauflandu ve Valašském Meziříčí. Cenným kouskem je i podepsaná karta Jiřího Dopity. Tato karta se ke mně dostala přes výměnu s kamarádem.

zdroj: vlastní foťák

Jak už bývá zvykem, slušelo by se představit i řadové karty této série. Na můj vkus byly vcelku povedené. Bílý podklad a modrý ovál s jménem hokejisty působí jednoduchým a uspořádaným dojmem. To už je ale o vkusu každého sběratele. Horní fotka představuje brankáře Oldřicha Svobodu za Znojmo, Romana Málka za Slávii a útočníka Zbyňka Irgla za Vítkovice. Spodní fotky jsem věnoval dvěma obráncům. Mário Cartelli za Třinec, Radek Martínek za České Budějovice a útočník Jaroslav Kudrna, jako zástupce pardubického týmu.

zdroj: vlastní foťák

Podařilo se mi zachovat i originální balíček, kde bylo vloženo 10 karet české extraligy. U složení insertů byl poměr následující. (následující informace mám ze zdroje http://www.hockeycards.cz/ds0001.htm)

zdroj: vlastní foťák
  • Jágr team (subset)  . . . 1 : 1,3
  • National team (subset) . . . 1 : 2
  • Best of the Best (subset) . . . 1 : 10
  • Valuable Players . . . 1 : 17
  • Top Stars . . . 1 : 17
  • Best of the Best (paralelní set) . . . 1 : 25
  • World Champions . . . 1 : 9
  • Jágr team (paralelní set – každá karta číslovaná do 300) . . . 1 : 35
  • Goalies . . . 1 : 8
  • Výherní výměnné karty . . . 1 : 10

 

Comments

comments